Posted in Goednieuws on 09/24/2008 07:24 am by goednieuws
->
Drie eendenkuikens in ganzenmars hebben donderdag het verkeer op de autosnelweg bij het Oostenrijkse
Salzburg platgelegd. Een patrouille van de verkeerspolitie zag de diertjes op de linker rijstrook richting Wenen waggelen. Daarop werd het verkeer stil gelegd. De agenten dreven de eendjes van de snelweg naar een nabijgelegen bos. Na drie minuten kon het verkeer verder rijden.
Posted in Goednieuws on 09/20/2008 06:58 am by goednieuws
Veel Nederlanders zijn tevreden over hun buren. Twee derde ziet de buren als kennissen waar ze goed mee door één deur kunnen. Dat blijkt uit een onderzoek dat het Oranje Fonds en het Algemeen Dagblad vrijdag presenteren.
kopje koffie?
Bijna vierduizend Nederlanders deden eraan mee . Vandaag 20 september vindt de Burendag plaats die
georganiseerd wordt door het Oranje Fonds en Douwe Egberts. In 2006 nam het koffiemerk het initiatief voor deze dag om het contact tussen buren aan te moedigen.
In het eerste jaar gingen buren bij elkaar op de koffie. Op Burendag 2007organiseerden buren samen 5000 buurfeesten. Dit jaar is het thema: ”Kom in actie voor je buurt!” De organisatoren hopen dat buurtbewoners massaal samen gaan klussen in hun buurt.
Beter een goede buur
Zo’n 20 procent van de ondervraagden vindt de buren goede vrienden. Het uitwisselen van sleutels gebeurt vaker bij oudere mensen. Van de 55-plussers hebben vier op de tien een sleutel bij de buren liggen. Bij mensen tussen de 18 en 35 is dat maar 16 procent.
Maxima
Prinses Máxima onthult het thema van Burendag 2008.
bron: yord.nl
Posted in Goednieuws on 09/17/2008 07:23 am by goednieuws
->
Goed nieuws voor de koffieliefhebbers onder ons: koffie drinken is niet zo ongezond als werd aangenomen,
zo blijkt uit een onderzoek aan de Universiteit van Madrid.
Wie zes koppen per dag drinkt, loopt volgens de studie niet méér kans op een vroegtijdige dood. Bij vrouwen van middelbare leeftijd zou de kans op een hartaandoening zelfs verminderen door regelmatig aan een kop koffie te slurpen.
Naar de gevolgen van koffiedrinken zijn al veel studies gevoerd. Die toonden aan dat er zowel voor- als nadelen verbonden zijn aan koffiedrinken. Uit de Madrileense studie -waarbij het koffiegebruik bij 120.000 personen onder de loep werd genomen- blijkt dat de gezondheidsrisico’s kleiner zijn dan eerst werd aangenomen.
Volgens de onderzoekers zou de cafeïne, die in koffie aanwezig is, hart- en vaatziektes verminderen bij koffiedrinkers.
bron: hbvl.be
Posted in Goednieuws on 09/14/2008 07:06 am by goednieuws
Volgens wethouder van Cultuur, Onderwijs en Economie Hannie Kunst geven de studenten Nijmegen een
aparte kleur, een extra glans, alleen al door hun aanwezigheid in het stadsbeeld. “Wij moeten heel blij zijn dat de universiteit zich hier gevestigd heeft, vijfentachtig jaar geleden.
Economisch gezien zijn studenten enorm belangrijk voor de stad. De campus Heyendaal biedt enorme werkgelegenheid, ook indirect, aan bouwers. Studenten geven veel geld uit. Vooral de eerstejaars, die hun uitzet hier bij elkaar kopen.” De winkeliers en de horeca profiteren het meest van de studenten, weet Kunst.
“En vergeet niet dat studenten ook interessante werknemers zijn. Callcentra vestigen zich hier graag, niet in de laatste plaats vanwege de vele Duitstalige studenten aan de Radboud Universiteit (RU) en de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen (HAN). De Wageningse burgemeester Geert van Rumund ziet het niet anders. Studenten en ex-studenten maken Wageningen mede tot een hele leuke stad, meent hij. Studenten staan ook aan de basis van veel initiatieven. Read the rest of this entry »
Posted in Goednieuws on 09/10/2008 07:04 am by goednieuws
->
Wil je van iemand houden, moet je eerst jezelf beminnen. Het lijkt simpel, maar is niet altijd zo. Enkele eenvoudige basisregeltjes maken het voor jezelf makkelijker om geluk te vinden.
1. Ban kritiek
Wees niet te kritisch voor jezelf. Neem vooral niet alle schuld op jezelf en leer leven met je tekortkomingen en eigenschappen. Accepteren is vaak moeilijk, maar werkt zeer bevrijdend. Iedereen maakt trouwens fouten. Realiseer dat jij er ook zal maken, zo kan je sneller doorgaan.
2. Ban angsten
Denk niet te negatief of te zwartgallig. Denk aan al het positieve dat je nog wil doen. Zelfkritiek is nefast om relaxed en gemotiveerd door het leven te stappen.
Maak plezier, het is de enige manier om je goed te voelen. Laat angstige gedachten varen, dan ga je een prettigere en makkelijkere tijd tegemoet.
Read the rest of this entry »
Posted in Goednieuws on 09/07/2008 06:57 am by goednieuws
Liefst zeven exotische vogels hebben de voorbije weken een ei gelegd in de Antwerpse dierentuin. En daar is
de Zoo heel blij mee. Want dat betekent dat haar kweekprogramma werkt.
De blauwkopara’s, de molukkenkaketoes, de fischertoerako’s, de vanderdeckentokken, de trompetneushoornvogels, de kikuyubrilvogels en de regenbooglori’s: allemaal hebben ze een eitje gelegd.
Tenminste, dat hópen ze in de Zoo. Want in de nesten van de vanderdeckentokken en de trompetneushoornvogels hebben de verzorgers nog niet kunnen kijken.
Met de andere tropische vogeltjes hebben de verzorgers alleszins hun werk. Drie blauwkopara’s en één fischertoerako’tje moeten ze met de hand grootbrengen. Alleen de molukkenkaketoes en de kikuyubrilvogels zorgen zelf voor hun kuikentjes.
De kuikentjes zijn te bewonderen in de nursery van het vogelgebouw
bron: gva.be
Posted in Goednieuws on 09/03/2008 07:07 am by goednieuws
Playmobil bestaat bijna 35 jaar en dat moet gevierd worden. Daarom houdt het Museum van de Twintigste
Eeuw in Hoorn een tentoonstelling genaamd ‘De wereld van Playmobil’. Tijdens deze tentoonstelling zijn er Playmobil figuren te zien van 1974 tot nu, zodat bezoekers van alle leeftijden hun favoriete speelgoed zullen herkennen.
Playmobil zorgt voor fantasierijke werelden waarin kinderen hun creativiteit, concentratievermogen en motoriek kunnen ontwikkelen. Het is verantwoord speelgoed en dat is dan ook de reden dat het bekende plastic speelgoed al bijna 35 meegaat en nog steeds populair is. Verschillende collectiestukken uit de jaren ‘30, ‘50 en ‘60 laten het succes van Playmobil in de loop van de jaren zien.
Altijd lachende speelfiguurtje
Begin jaren ‘70 introduceerde Hans Beck een altijd lachend speelfiguurtje en baseerde daar een heel nieuw speelconcept op. Tijdens de tentoonstelling ‘De wereld van Playmobil’ zijn de ontwikkelingen van ontwerp tot afgewerkte verpakking te zien. Ook de gepubliceerde artikelen en recensies over Playmobil zijn verzameld en tentoongesteld. De expositie is verdeeld in verschillende thema’s die ooit zijn uitgegeven, zoals de ridder-, western-, en stadsleventhema’s.
Speelzones
Er zijn levensgrote Playmobil figuren van 160cm aanwezig, zodat de bezoekers oog in oog staan met de speelfiguren. Uiteraard is er ook een speelzone voor jong en oud met daarin verschillende speelsets en thema’s.