
Veel Nederlanders zijn tevreden over hun buren. Twee derde ziet de buren als kennissen waar ze goed mee door één deur kunnen. Dat blijkt uit een onderzoek dat het Oranje Fonds en het Algemeen Dagblad vrijdag presenteren.
kopje koffie?
Bijna vierduizend Nederlanders deden eraan mee . Vandaag 20 september vindt de Burendag plaats die georganiseerd wordt door het Oranje Fonds en Douwe Egberts. In 2006 nam het koffiemerk het initiatief voor deze dag om het contact tussen buren aan te moedigen.
In het eerste jaar gingen buren bij elkaar op de koffie. Op Burendag 2007organiseerden buren samen 5000 buurfeesten. Dit jaar is het thema: ”Kom in actie voor je buurt!” De organisatoren hopen dat buurtbewoners massaal samen gaan klussen in hun buurt.
Beter een goede buur
Zo’n 20 procent van de ondervraagden vindt de buren goede vrienden. Het uitwisselen van sleutels gebeurt vaker bij oudere mensen. Van de 55-plussers hebben vier op de tien een sleutel bij de buren liggen. Bij mensen tussen de 18 en 35 is dat maar 16 procent.
Maxima
Prinses Máxima onthult het thema van Burendag 2008.
bron: yord.nl